اطلاع رسانی شهری , آگهی نامه الکترونیکی , اطلاعات اصناف , طراحی , تبلیغات , shahinshahr advertising

نمونه طراحی های کتاب شهر

--------

مشاور املاک بهنام

استودیو عکاسی بهنام

محل تبلیغ

فراخوان شناسائی هنرمندان

بر بالای تپه ای در شهر وینسبرگ آلمان، قلعه ای قدیمی و بلند وجود دارد که مشرف بر شهر است. اهالی وینسبرگ افسانه ای جالب در مورد این قلعه دارند که بازگویی آن مایه مباهات و افتخارشان است.

افسانه حاکی از آن است که در قرن 15، لشکر دشمن این شهر را تصرف و قلعه را محاصره می کند.اهالی شهر از زن و مرد گرفته تا پیر و جوان، برای رهایی از چنگال مرگ به داخل قلعه پناه می برند.فرمانده دشمن به قلعه پیام می فرستد که قبل از حمله ویران کننده خود حاضر است به زنان و کودکان اجازه دهد تا صحیح و سالم از قلعه خارج شده و پی کار خود روند.پس از کمی مذاکره، فرمانده دشمن به خاطر رعایت آیین جوانمردی و بر اساس قول شرف، موافقت می کند که هر یک از زنان در بند، گرانبها ترین دارایی خود را نیز از قلعه خارج کند به شرطی که به تنهایی قادر به حمل آن باشد.

نا گفته پیداست که قیافه حیرت زده و سرشار از شگفتی فرمانده دشمن به هنگامی که هر یک از زنان شوهر خود را کول گرفته و از قلعه خارج می شدند بسیار تماشایی بود گودیوا  Godiva

درانگلستان قرون وسطی ودرقرن یازدهم میلادی,درشهر كاونتری,لئوفریك,ارل مرسیا,دوك كاونتری مالیات سنگینی را برای مردم تعیین كرده بود.همسر دوك كاونتری انگلیس زنی ازطبقات ممتاز جامعه و در عین حال خیلی محبوب و محترم بود. وقتی ظلم شوهر و مالیات سنگینی كه باعث بدبختی مردم شده بود،را مشاهده كرد.اصرار زیادی به شوهرش كردتامالیات را كم كندولی شوهرش كه دخالت زن را در امورحكومتی خود برنمی تافت,ازاین كار سرباز می زد.سرانجام دوك كاونتری به شرطی قبول كردكه مالیات ها راكاهش دهدكه گودیوا برهنه دورتا دورشهررا بگردد,او تصورمیكردكه همسرش با شنیدن این شرط برای همیشه عطای مداخله درامور سیاست و مملكت داری را به لقای آن ببخشدولی دوك هرگزفكرنمیكردكه همسرش شرط را پذیرفته و به اجرا بگذارد .

خبرش درشهر می پیچد،درروز موعود گودیوا سواریك اسب درحالی كه همه پوشش بدنش فقط موهای ریخته شده روی سینه اش بوددرشهرچرخید،ولی مردم شهربه احترام این زن مهربان آن روز، هیچكدام از خانه بیرون نیامدند و تمام درها و پنجره ها را هم بستند. لیدی گودیوا  تمام شهر ی را كه در آن پرنده پر نمیزد پیمود و  برای دوك كاونتری چاره ای جز برداشتن بار مالیات های گزاف از دوش مردم , باقی نماند.

در تاریخ انگلیس و كاونتری بانو گودیوا به عنوان یك زن نجیب و شریف جایگاه بالایی دارد و مجسمه اش در كاونتری ساخته شده است. بسیاری مکان های دیگر نیز از وی مجسمه و تندیس های یادبودی بنا گشته است 
 
دانلود " الله الله " خواننده : هاتف


همه جا کفر و دروغ          همه جا ظلم و ستم
چهره مــردم شـهــر          هــمــگــی آیــه غــم
الله الله تو پناهی بر ضعیفان یا الله
قــصـرها قــصـر بلا           حاکمش تشنه خون
مــردم شهـر فقیر           هـمـه در بـنـد و زبون
حقشان قسمت گـرگ       فرششان خاک زمین
هــمـه در رنـج و عذاب       حـاکـمـش کاخ نشین
الله الله تو پناهی بر ضعیفان یا الله
هـمـه آمــادة رزم            بی هراس از غم نان
نقش بست روی زمین           خون هر پیر و جوان
روز قیام است و جهاد          کشتن دیو  بد نهاد
رسالت محمد است         هر دو جهان هر دو بهار
کاخ ابلیس زمان            گشت ویران و خراب
آرزوهای محال              همه شد نقش بر آب
الله الله تو پناهی بر ضعیفان یا الله
کز آزادی خلق             شد قیام زن و مرد
نه مسلسل نه تفنگ             چارة کار نکرد
رمز پیروزی خلق          عزم چون آهن و گرز
دین خون شهدا             همه بر گردن ماست
...
یاد فیلم " زنده باد زاپاتا " بخیر
( فیلمنامه : جان اشتاین بک  و  بازی مارلون براندو )
این فیلمو اولین بار یکی دو سال قبل از انقلاب که شبکه یک پخشش کرد دیدم

 


 
+ نوشته شده در  چهارشنبه پنجم بهمن ۱۳۹۰ساعت 12:57  توسط دانشمندنیا  |